به روز رسانی در مرداد 1398

قوانین و شرایط استفاده از سرویس ها

کاربر میپذیرد که مسئولیت تمام اطلاعات، فایل ها و … مندرج در وب سایت خود را بر عهده بگیرد.

لطفا متن کامل قوانین تجارت الکترونیک را از اینجا دریافت نمایید و مطالعه فرمایید.

اطلاعات تماس

آتی هاست جهت تماس با مشتریان همواره نیاز به اطلاعات صحیح مشتری از جمله نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پستی، آدرس ایمیل و … می باشد که مشتری موظف است تمام اطلاعات تماسی و فردی خود را در پورتال آتی هاست بروز نگه دارد.

تحویل سرویس ها

آتی هاست موظف است تمامی سرویس ها به جزء سرور های مجازی و اختصاصی یا هر سرویسی که نیاز به راه اندازی ندارد را به صورت آنی بعد از پرداخت فعال نماید. در صورت بروز اختلال در فعال سازی سرویس ها، آتی هاست موظف می باشد پس از پرداخت مبلغ سرویس، حداکثر تا 24 ساعت بعد از پرداخت، سرویس مورد نظر مشتری را فعال نماید.

انقضاء و تمدید سرویس

سررسید سرویس ها پیش از تاریخ تمدید به کاربران از روش های تماس تلفنی، پیامک و یا ارسال ایمیل اطلاع داده خواهد شد که روال حذف سرویس های به صورت زیر خواهد بود و آتی هاست تعهدی نسبت به نگهداری اطلاعات پس از مدت زمان تعیین شده نخواهد داشت.

     – سرورهای اختصاصی : 24 ساعت

     – سرورهای مجازی : 5 روز

     – سرویس های میزبانی وب ماهانه : 7 روز

     – سرویس های میزبانی وب سالانه : 30 روز

امکان ارائه نسخه پشتیبان پس از انسداد سرویس به دلیل عدم تمدید وجود نخواهد داشت و تنها در صورت تمدید سرویس یا پرداخت هزینه بکاپ که با توجه به حجم بکاپ هر مشتری هزینه اطلاع داده می شود، امکان ارائه نسخه پشتیبان وجود خواهد داشت.

شرایط ثبت دامنه

ثبت دامنه در آتی هاست به صورت آنی و لحظه ای بعد از پرداخت آنلاین مقدور می باشد. دامنه های ایران ( ir و … ) که نیاز به تایید از ایرنیک دارند، ممکن است فعال سازی دامنه از 1 الی 48 ساعت کاری به طول انجامد. همچنین ممکن است به دلیل اختلالات، ثبت دامنه ها بعد از پرداخت آنلاین به صورت لحظه ای ثبت نگردد که در همچنین مواقعی باید سفارش خود را به صورت تلفنی اعلام نمایید.

دامین

1. با توجه اینکه دامین ها ی ملی با پسوند .ir معمولا در سایت نیک به نام خودتان ثبت می شود باید خود، اقدام به ثبت نیک هندل نمایید و پس از ثبت دامین حتما پیگیری لازم با وب سایت رسمی ثبت دامنه ایرنیک را برای تایید دامنه نمایید، در صورتی که سامانه ی نیک از شما مدارکی درخواست نماید و شما مدارک را ارائه ندهید یا به هر دلیل دامنه آزاد شود مسئولیت عدم ثبت نام دامنه به عهده ی شما می باشد.

2. برای ثبت دامنه ها با پسوند .co.ir ، org.ir ، ac.ir و net.ir نیاز به شناسه ی مخصوص این دامنه ها می باشد در صورتی که دامنه ها پس از پرداخت به صورت اتوماتیک ثبت نگردد مسئولیت آن به عهده ی شما خواهد بود.

3. در هنگام ثبت نام در آتی هاست، شماره تماس و کد پستی خود را به صورت صحیح وارد نمایید در غیر این صورت دامنه های بین المللی در لحظه ثبت نمی گردند.

4. تمدید دامنه ها باید یک ماه قبل از انقضا دامنه انجام شود و در صورتی که تمدید توسط مشتری دیرتر انجام شود و دامنه منقضی گردد هیچ مسئولیتی آتی هاست در این قبال ندارد.

5. در مورد دامنه ها با پسوند های .ca که مربوط به شهروند کانادا است یا هر پسوندی که مربوط به کشور خاصی می باشد ارائه اطلاعات صحیح از شخص شهروند آن کشور ضروری می باشد در غیر این صورت مسئولیت عدم ثبت دامنه به عهده ی شما می باشد.

تهیه بکاپ ( نسخه پشتیبان )

به طور کلی کاربر موظف است از تمام سایت های خود ( ftp، sql، ایمیل و … ) به طور منظم بکاپ و پشتیبان تهیه نماید و در جایی دیگر به غیر از تجهیزات و سرور آتی هاست نگهداری نماید.

آتی هاست از سایت های کاربران به صورت هفتگی بکاپ تهیه می نماید که هیچ گونه تضمینی برای سالم بودن فایل های بکاپ وجود ندارد. آتی هاست همیشه به کاربران خود اطلاع میدهد که از سایت های خودشان بعد از هر تغییری بکاپ کامل تهیه نمایند.

بکاپ گیری تنها از سایت های تهیه می شود که حجم سرویس زیر 10 گیگابایت باشد. بکاپ گیری سایت هایی با بیش از 10 گیگابایت حجم کاملا بر عهده خود کاربر می باشد.

مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

تمام نسخه های پشتیبان خارج از دسترس مشتری نگهداری می گردد و آتی هاست هیچگونه تعهدی نسبت به ارائه رایگان بکاپ به کاربر ندارد.

ضمانت بازگشت هزینه

آتی هاست با اطمینان کیفیت سرویس های خود را تضمین میکند. ضمانت بازگشت هزینه 30 روزه در صورتی که سرویس ارائه شده به کاربر از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد و کاربر دلیل قابل قبولی از عدم کیفیت سرویس ارائه شده داشته باشد، هزینه کاربر به صورت کامل استرداد میگردد.

     – ضمانت بازگشت هزینه تنها برای سفارش های جدید می باشد. تمدید سرویس جزء ضمانت بازگشت هزینه نمی باشد.

     – تنها ضمانت بازگشت هزینه برای سرویس های میزبانی وب لینوکس، ویندوز، هاست دانلود و ریسلر هاست نمایندگی قابل اجرا است. هیچ کدام از سرویس های دیگر مانند سرور مجازی، اختصاصی، ثبت دامنه و … بازگشت هزینه ندارند.

     – امکان بازگشت هزینه در مواردی مانند Hack، حملات DDos، مصرف بیش از حد منابع، ارسال اسپم و … وجود ندارد.

     – در هنگام استرداد مبلغ کاربر، هزینه کارمزد پرداخت و تعداد روزهای استفاده شده کسر و مابقی بین 7 الی 15 روز کاری استرداد می گردد.

قوانین استفاده از منابع سرویس

     – استفاده از منابع سرویس هاست ( space، bandwidth، cpu و Ram و … ) در هاست های اشتراکی محدود بوده و کاربر موظف است در صورت استفاده حد منابع یا سرویس خود را به یک سرویس اختصاصی انتقال دهد و یا فضای هاست خود را ارتقا دهد.

     – استفاده از هر نوع اسکریپتی مانند RapidLeech و … که موجب تخریب و استفاده بیش از حد منابع گردد در سرورهای اشتراکی آتی هاست ممنوع است. در صورت مشاهده بدون هماهنگی قبلی با کاربر، سرویس مسدود می شود.

     – حداکثر میزان استفاده هر سرویس مشترک از منابع سرور ( رم و پردازنده) 25 درصد از یک هسته CPU در لحظه و 2 درصد کل CPU خواهد بود.

     – راه اندازی سایت دانلود و آپلود روی هاست های اشتراکی ممنوع می باشد. در صورت مشاهده و استفاده بیش از حد منابع، سرویس کاربر بدون اطلاع قبلی مسدود میگردد.

     – در صورتی که استفاده بیش از حد منابع باعث خسارت به سرور شود، احتمال جریمه نقدی از سمت دیتاسنتر و آتی هاست وجود دارد. در صورت عدم پرداخت کاربر احتمال حذف کامل سرویس وجود دارد و آتی هاست هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.

راه انداری سرویس چت آنلاین

سرویس های چت انلاین به دلیل استفاده بیش از حد منابع در هاست های اشتراکی ممنوع میباشد و به شدت پیگیری میگردد. برای استفاده از سرویس های چت آنلاین میتوانید از هاست اختصاصی ( پرترافیک )، سرور مجازی و سرور اختصاصی استفاده کنید.

قوانین ارسال ایمیل

در هاست های اشتراکی ارسال هر نوع ایمیل های تبلیغاتی و انبوه و استفاده از خبرنامه ممنوع است. هر اکانت هاست 100 عدد ایمیل در ساعت و 1000 عدد ایمیل در روز مجاز به ارسال می باشد. در صورت عدم رعایت اکانت هاست کاربر بدون اطلاع قبلی مسدود می گردد.

سرورهای اختصاصی

در سرورهای اختصاصی ارائه شده به کاربر، آتی هاست هیچ تعهدی نسبت به تهیه پشتیبان ( بکاپ ) ندارد و خود کاربر موظف است به طور منظم بکاپ تهیه نماید. چنانچه کاربر برای تهیه بکاپ به آتی هاست تقاضا دهد، آتی هاست با اعلام هزینه و دریافت هزینه این کار را انجام میدهد.

پشتیبانی از سرورهای اختصاصی بر عهده کاربر می باشد. اگر کاربر تخصص لازم را نداشته باشد با توجه به قیمت ها و پکیج های پشتیبانی سرور موجود در سایت آتی هاست میتوانند تعرفه پشتیبانی سرور را پرداخت کنند تا پشتیبانی لازم انجام گردد. همچنین در زمان پشتیبانی هیچ ضمانتی مبنی بر حل مشکل وجود ندارد و ممکن است برای رفع مشکل به زمان بیشتری نیاز باشد که کاربر با پرداخت هزینه بیشتر میتواند زمان پشتیبانی را تمدید نماید.

شرایط انتقال دامنه

برای انتقال دامنه ها از آتی هاست به شرکت دیگر باید حتما بیشتر از یک ماه به زمان انقضا دامنه مانده باشد. همچنین برای انتقال دامنه ها از آتی هاست باید کاربر یک درخواست رسمی با سربرگ و مهر و امضا و کپی کارت ملی ( پشت و رو ) در یک درخواست جدید ( ارسال تیکت ) به آتی هاست ارائه نماید.

شرایط انتقال هاست

برای انتقال هاست از آتی هاست به شرکت دیگر باید حتما بیشتر از یک ماه به زمان انقضا هاست مانده باشد. همچنین برای انتقال هاست از آتی هاست باید کاربر یک درخواست رسمی با سربرگ و مهر و امضا و کپی کارت ملی ( پشت و رو ) در یک درخواست جدید ( ارسال تیکت ) به آتی هاست ارائه نماید. در صورتی که کمتر از یک ماه به زمان انقضا هاست مانده باشد، سرویس هاست قفل میشود و قابل انتقال نیست و تنها با پرداخت هزینه بکاپ، لینک بکاپ تهیه و تقدیم مشتری می گردد.

همکاری آتی هاست و آتی وب

با توجه به این که شرکت های آتی هاست و آتی وب به عنوان یک شرکت خدمات دهنده وب شناخته می شوند و تحت عنوان تجاری فناوری آتی فعالیت دارند، باید مشتریانی که از خدمات آتی وب استفاده میکنند هم مانند مابقی مشتریان آتی هاست تمام قوانین و شرایط استفاده از سرویس ها در آتی هاست بپذیرند. مشتریانی که از خدمات طراحی وب سایت آتی وب استفاده میکنند تنها تا زمانی که از خدمات میزبانی وب آتی هاست در حال استفاده هستند شامل پشتیبانی آتی وب می شوند.

قیمت گذاری در آتی هاست

تمام قیمت های سرویس ها به جزء سرور اختصاصی و لایسنس ها که باید قیمت لحظه ای اعلام گردد، در سایت بروز میگردد. کاربر موظف است برای اطلاع از قیمت ها به وب سایت رسمی آتی هاست مراجعه نماید.

رویه حفاظت

شرکت آتی هاست در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریداران ( کاربران ) مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخصی کاربر بنا به ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار داده خواهد شد.

اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی خواهد بود.

پذیرش شرایط و قوانین

آتی هاست مي تواند در هر زمان بدون اطلاع قبلي در متن اين قرار داد تغيير ايجاد کند و تمامی کاربران آتی هاست موظف هستند به طور منظم هر چند روز یک بار قوانین و شرایط آتی هاست را مطالعه نمایند.

گارانتی بازگشت وجه

30 روز ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از کیفیت سرویس های میزبانی وب و پشتیبانی آتی هاست.

امنیت حریم خصوصی

تمامی اطلاعات مشتریان گرامی آتی هاست، در همین مجموعه نگهداری می گردد و هیچگونه سواستفاده ای نخواهد شد.